Hakkında

E. Barış Haluk Otman

1976 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü bitirdi.

Bütüncül sağlık alanında Çok değerli uzmanlar eşliğinde Beden Okuma, Kulak refleksolojisi, Kupa Terapisi, beden Mekaniği, Kleanter Psikolojisi ve ergonomisi, Bedensel Psikoloji konularında çalıştı.

Yine bu dönemde söz konusu çalışmalarını Çinli uzmanlar eşliğinde ‘’Ruhsal dokunuş terapisi’’ sağlık uygulaması altında birleştirerek uygulama ve eğitim modüllerini ülkemize kazandırdı.

Kişisel gelişim konusundaki çalışmalarını yine aynı dönemde çeşitli enstitü, kurum ve kuruluşlardan aldığı eğitimler ışığında sürdürdü.  Kişisel gelişim ileri uygulamaları, ilişki koçluğu, motivasyon koçluğu, yaratıcılık atölyeleri, farklı gelişenler başta olmak üzere çalışmalarını derinleştirdi.

Bedensel farkındalık ve kişisel gelişim metotlarını bir üst noktaya taşıyarak Türk insanının duygusal altyapılarına göre yeniden şekillendirdiği yeni kurumsal eğitim modülleri ile çeşitli üniversite, enstitü, kamu kurum ve kuruluşları, holding, şirketler, eğitim merkezleri bünyesinde doğal terapiler ve kişisel Gelişim konularında çalışmalarını sürdüren Haluk Otman Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilen ‘’Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı’’ diplomalarına da sahiptir.

Kurumsal eğitim ve danışmanlık, bireysel ve çift seansları, atölye çalışmalarının yanında farklı konulardaki değerli uzmanlar ile ortak çalışmalarına devam etmektedir.

halukotman-about